Hakkında

01 Kasım 1977, Ankara doğumludur. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Şan Ana Sanat Dalı mezunu Ekin Tekelioğlu’nun, sahne ve performans sanatları alanlarında yaklaşık 30 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Pedagojik formasyon sahibi bir eğitmendir.

Tecrübeli bir sahne müzisyeni olmasının yanı sıra, söz yazarı ve besteci kimliği ile birçok eseri bulunmaktadır.

2019’dan itibaren eşi Ceylan Tekelioğlu ile kurmuş olduğu Martı Sanat Akademi‘de kurucu yöneticilik görevine devam etmektedir. Martı Sanat Akademi, yaklaşık 600 öğrencisi bulunan, bale, müzik, yaratıcı drama, resim, dans branşlarında sanat eğitimi faaliyetlerini aktif yürütmekte olan, İstanbul/Tuzla merkezli bir akademidir. 

“Hayal” isimli bir kız babasıdır. Yardımlaşma ve sosyal sorumluluk projeleri, öğrenci burs desteği programlarını yürütmeye devam etmektedir.

Single ve Albümler

Diğer

  • Yayınlanmış tüm eserlerinin düzenlemeleri ve brass, strings kompozisyonları multi enstrümanist, büyük yetenek Ali Tolga Demirtaş’a aittir. 
  • Vokal Koçu olarak üstad müzisyen, solist ve piyanist Ercüment Vural ile çalışmıştır. Albümün tüm back vokal düzenlemeleri Ercüment Vural’a aittir. 
  • Yayınlanmış eserlerin tamamının sözleri kendisine ait olup Aşk Senden İbaret, Bana Bırak ve Kal Rüyamda isimli eserlerini usta müzisyen Can Sanıbelli ile birlikte bestelemiştir.